Одбојка Одбојкаши

Zvezda slavila u derbiju u Novom Sadu

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

U derbiju 11. kola Viner štetiše Superlige Crvena zvezda je zasluženo pobedila ekipu Vojvodine NS seme sa 3:1, po setovima 25:22, 22:25, 23:25, 24:26.

U velikoj dvorani Spensa, Novosađani su dobili prvi set, ali posle nisu imali rešenja za aktuelnog šampiona. Izabranici Dragana Kobiljskog su ovog puta bili bolji i Zvezda se ovim trijumfom učvrstila na vrhu tabele.

Prvi set oba tima počela su sa dosta servis grešaka. Novosađani su našim odbojkašima odmah na taj način poklonili tri poena. Vojvodina je stalno bila u vođstvu. Na tehnički tajm–aut domaćini su otišli sa 12:9. Proradio je servis u taboru “lala” i Simić je doveo Vojvodinu na plus četiri 14:10. Usledila su dva odlična servisa Nikolića za 18:12, što je navelo Kobiljskog da zatraži tajm–aut. Imala je Vojvodina 19:13, ali je dozvolila Beograđanima da se približe na 20:17. Ipak se ušlo u uzbudljivu završnicu, gde su domaćini iskoristili prvu set loptu preko Nikolića za 25:22 i vođstvo 1:0.

Na početku drugog seta Novosađani su poveli 4:1 i odmah je usledila jednominutna pauza na želju trenera Zvezde. Preko Blagojevića i Buculjevića beogradski crveno–beli su izjednačili – 4:4. Nikolića je zamenio Mehić. Igralo se poen za poen, a Zvezda je na tehničkom tajm–autu imala 12:10. Beograđani su povećali vođstvo i ubrzo je na semaforu pisalo 17:13. Tada je Kozić u igru uveo Boru Petrovića. Smanjila je Vojvodina razliku i stigla na samo poen zaostatka 20:19. Ovog puta su bolji u završnici bili odbojkaši Zvezde i posle dva vezana poena odličnog Blagojevića naši momci su dobili drugi set 25:22 i izjednačili na 1:1.

U istom ritmu nastavili su i treći set, izjednačena borba na početku, ali je Zvezda ipak uspela da se odlepi na plus četiri 11:7. Nije funkcionisao prijem Novosađana, a izabranici Dragan kobiljskog su s druge strane bili odlični na servisu. Jakovljević i Blagojević ređali su poene i ubrzo doveli svoj tim do 17:11. Imala je Zvezda 21:16, ubrzo i 24:20, ali je onda podmladak Vojvodine, Radović i sa dva vezana poena Mehić, smanjio na 24:23. U duelu jedan na jedan Blagojević je u napadu bio bolji od Mehića za 25:23. i vođstvo Zvezde od 2:1 u setovima.

Naši odbojkaši su u četvrtom setu poveli 8:5, ali su Novosađani izjednačili na 9:9 i odmah prešli u vođstvo 10:9. Servis greškom Blagojevića Voša je na tehničkom tajm–autu imala 12:11. Buculjević i greška u napadu Mehića preokrenuli su rezultat na 13:12 za Zvezdu, koja je od tada bila stalno u prednosti. Blagojević je nastavio sa fenomenalnom igrom, a Stojsavljević je povećao na 16:13. U samoj završnici Zvezda je greškama prokockala 22:17 i Novosađani su izjednačili na 22:22. Loš prijem Beograđana doneo je preokret 23:22, ali je Blagojević odmah uzvratio za 23:23.

Kapiten Vojvodine, Vemić, obezbedio je svojoj ekipi set loptu, ali je blok Okolića ponovo doneo izjednačenje i odmah potom i 25:24. Mehić je u sledećem napadu loptu poslao u aut i tako stavio tačku na ovaj meč, a Zvezda je zabeležila pobedu sa konačnih 3:1.

Najefikasniji na meču bio je Aleksandar Blagojević sa 24 osvojena poena. Odličnu partiju pružio je i reprezentativac Aleksandar Okolić koji je dodao 14 poena, od čega čak 8 iz bloka. Dvocifreni su bili i Nemanja Jakovljević sa 12, odnosno Dušan Stojsavljević sa 11 poena.

Crvenu zvezdu u utroak 26. januara od 18 časova očekuje revanš meč osmine finala CEV Kupa Izazivača protiv Arago Seta u dvorani USC Voždovac na Banjici. Prvi meč u Francuskoj je završen sa 3:0 u korist domaćina. U narednom kolu Viner Štetiše Super lige crveno-beli dočekuju Inđiju.

Vojvodina NS Seme – Crvena zvezda 1:3 (25:22, 22:25, 23:25, 24:26)
Novi Sad – Velika dvorana SPC „Vojvodina”. Gledalaca: 1.000. Sudije: M. Janković (Niš), P. Balandžić (Beograd). Trajanje meča: 111 minuta.
VOJVODINA NS SEME: Simić 6, M. Nikolić 9, Č. Stanković 5, Vemić 14, Jovanović 3, Minić 9, Peković (lib), Petrović 4, Premović 5, Mehić 9, Radović 2, Kujundžić. Trener: Strahinja Kozić.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 14, Milutinović 8, Jakovljević 12, Stojsavljević 11, Blagojević 24, Buculjević 3, Jevtić (libero), Đurđević, Škrbić, Gmitrović, Veljović. Trener: Dragan Kobiljski.