Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Poraz Zvezde u Francuskoj

Izvor: Zvanični sajt SD Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u prvom meču osmine finala CEV Кupa Izazivača od Arago Seta u Francuskoj rezultatom 3:0, po setovima 25:18, 25:19, 25:19.

Od samog starta meča Francuzi su iskazali svoj kvalitet i diktirali su ritam utakmice. Poveli su na početku sa 6:2, a potom su to vođstvo održavali. Nakon drugog tehničkog tajm auta Arago Set je postepeno uvećavao prednost i poveo je sa 25:18.

Crveno-beli su u drugom setu uspeli da povedu u jednom trenutku (9:10).Minimalnu prednost su kratko uspeli da sačuvaju, a onda je domaći tim preokrenuo i poveo sa 18:14. Sigurnom igrom Arago je uvećao svoje vođstvo – 25:19.

Slično je bilo i u trećem setu. Arago je od početka vodio, čuvao svoju prednost, koju je na kraju postepeno uvećavao i na kraju trijumfovao sa 25:19.

Najefikasniji u našem timu bio je Nemanja Jakovljević sa 14 poena, dok je Dušan Stojsavljević upisao 9 poena. Кod Francuza su se istakli Marin Moro sa 13 i Mederik Anri sa 10 osvojenih poena.

Revanš utakmica je na programu u utorak 26. januara od 18 časova u dvorani USC Voždovac na Banjici u Beogradu.

Po propozicijama CEV, ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova posle dve utakmice, ukupnog pobednika će odlučiti „zlatni set“. Za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod.

Ukoliko eliminiše Francuze, Crvena zvezda će u četvrtfinalu (16. februar i 1. mart) igrati protiv pobednika meča osmine finala Кalcedonija Verona (Italija) – Galatasaraj Istanbul (Turska).

Arago Set – Crvena zvezda 3:0 (25:18, 25:19, 25:19)
Set – Hala sportova Luje Marti. Gledalaca: 627. Sudije: Lars Ridland (Norveška) i Ozan Cagi Sarikaja (Turska). Trajanje meča: 79 minuta.
ARAGO SET: Ruperez 2, Moro 13, Rosar 8, Lamoas 3, Bonefoj, Senger 7, Ervoa 2, Petrov, Anri 10, Rosar (libero), Mendez 6. Nije igrao: Enfoa. Trener: Patrik Duflo.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 2, Jevtić (libero), Gmitrović 1, Milutinović 1, Jakovljević 14, Stojsavljević 9, Blagojević 5, Buculjević 1. Nisu igrali: Škrbić i Veljović. Trener: Dragan Кobiljski.