Cedeviti pripala drama u Pioniru

Izvor: Zvanični sajt KK Crvena zvezda Telekom
Košarkaši Crvene zvezde Telekom poraženi su u prvom ovogodišnjem meču od Cedevite rezultatom 79:80 (16:22, 21:12, 26:18, 16:28). Pred publikom u “Pioniru” debitovali su Tarens Kinzi i Vasilije Micić
Derbi susret 18. kola ABA lige J.t.d odigran je u hali „Pionir” u kome je srpski šampion izgubio od zagrebačke Cedevite rezultatom 79:80 (16:22, 21:12, 26:18, 16:28). Pred oko 4700 gledalaca najefikasniji u domaćem timu bili su Miler sa dabl-dabl učinkom od 19 poena i 11 skokova i Cirbes sa 17 poena. U timu Cedevite, Pulen je postigao 24 poena.
Prvi put ove godine pred svojim navijačima izašli su Jović, Miler, Cirbes, Lazić i Simonović. Slabije otvaranje meča crveno-belih, dosta grešaka u napadu, što su gosti iskoristili i posle nepunih sedam minuta igre vodili 15:7, za prvi minut odmora trenera Radonjića. Tarens Kinzi debitovao je u dresu Zvezde nakon tajmauta i odmah uspeo da upiše svoje prve poene. Nastavila je Cedevita sa dobrim procentima šuta i posle 10 minuta igre bilo je 22:16 za goste.
Serija Zvezde 6:0 u vidu dve trojke Marka Simonovića vratila je crveno-bele u meč, a prvi tajmaut zatražio je trener Mršić. Nastavili su regionalni šampioni sa dobrom igrom u drugoj četvrtini, potrebnu energiju uneo je Kinzi, a prednost je porasla na plus 6, 32:26. Uspela je Cedevita da se vrati u meč, čak u jednom trenutku da dođe i do izjednačenja, ali je odličnu rolu sa klupe imao Štimac i na kraju prvog poluvremena doneo svom timu plus 3, 37:34. Pomenuti srpski reprezentativac bio je najefikasnji sa 10 postignutih poena.
Nervozan meč u nastavku sa obe strane. Najpre tehnička trenera Radonjića, a onda i nesportski potez Mira Bilana koji je dodatno podigao atmosferu u Pioniru. Prva osetnija prednost za crveno-bele usledila je posle 7 minuta igre u trećoj deonici kada je bilo plus 6, 51:45. Miler je sa svojih 9 poena u trećoj deonici preuzeo ulogu u napadu aktuelnog regionalnog šampiona koji je pred poslednju četvrtinu imao dvocifrenu prednost 63:52.
Prazni minuti u igri crveno-belih kaznili su gosti pre svega šutem za tri poena i uspeli da smanje prednost na minus 5, 69:64, za novi minut odmora Dejana Radonjića. Ni to nije mnogo pomoglo u nastavku, Cedevita je igrala bolje u završnici i na dva minuta pre kraja došla do prednosti 74:73. Gudurić je sa dve trojke doveo svoj tim do izjednačenja 20 sekundi pre kraja, ali je Pulen bio precizan sa linije penala, a crveno-beli na kraju promašili šut za pobedu, pa je na semaforu ostalo 80:79 za zagrepčane.
KK Crvena zvezda Telekom: Kinzi 8, Rebić, Dangubić 3, Lazić 2, Micić 2+7as, Tejić, Simonović 8, Gudurić 6, Jović 8as, Miler 19+11sk, Cirbes 17, Štimac 14+7sk.
U narednom meču koji je na programu osmog januara košarkaši Crvene zvezde Telekom u Top 16 fazi Evrolige dočekuju turski Fenerbahče u hali “Pionir” sa početkom u 20h.