Drama i nezaslužen poraz u Istanbulu

Izvor: Zvanični sajt KK Crvena zvezda Telekom

Košarkaši Crvene zvezde Telekom poraženi su u Istanbulu od Anadolu Efesa rezultatom 85:84 ( 25:23, 19:31, 17:18, 24:12) iako su pred kraj treće deonice imali 15 poena prednosti
U okviru prvog kola Top 16 faze Evrolige izabranici Dejana Radonjića izgubili su u poslednjim sekundama meča od Anadolu Efesa rezultatom 85:84 ( 25:23, 19:31, 17:18, 24:12) u Abdi Ipekči areni pred oko 2600 gledalaca. Najefikasniji u redovima crveno-belih bili su Cirbes sa dabl-dabl učinkom od 22 poena i 12 skokova, dok je Miler dodao 12 poena. U ekipi Dušana Ivkovića, Danston je ubacio 21 poen.
Meč u Abdi Ipekči areni otvorili su Lazić, Cirbes, Jović, Miler i Dangubić. Ne baš najbolji start za crveno-bele, dosta grešaka u napadu, što su domaćini uspeli da iskoriste i pre svega šutem spolja došli do 15:9, za prvi minut odmora trenera Radonjića.Vasilije Micić uspeo je da postigne prve poene i povede seriju 6:0 kojom su košarkaši Zvezde stigli do izjednačenja, tri minuta pre kraja. Prva deonica bila je dosta efikasna, ekipe su smenjivale u vođstvu, ali  je turski tim na kraju otišao sa prednošću 25:23.
Konsolidovali su redove crveno-beli u nastavku meča i serijom 6:2 naterali trenera Ivkovića na rani tajmaut. Nastavio je srpski šampion sa dobrom timskom igrom na obe strane terena i posle 15 minuta igre imao plus 7, 37:30. Završnica prvog poluvremena pripala je u potpunosti crveno-belima koji su odlično delovali na parketu i uspeli da steknu dvocifrenu prednost pred veliki odmor 54:44. Najefikasniji bio je Cirbes sa 15 poena.
U uvodnih pet minuta nastavka jedini srpski predstavnik u elitnom evropskom takmičenju nije imao padova u igri i uspeo je da zadrži dvocifrenu prednost 61:51. Odlično je izgledao napad Zvezde, dirigovan Stefanom Jovićem, koji je uspeo da na isteku treće deonice sakupi 10 asistencija, za plus 15 svog tima. Usledili su prazni minuti gostiju i mini-serija 6:0 domaćina koju je prekinuo tajmautom Dejan Radonjić. Dobra reakcija crveno-belih kojom su povećali prednost i u poslednju četvrtinu ušli sa 72:61.
Kriza u Zvezdinom napadu prouzrokovala je seriju 7:0 košarkaša Efesa koji su prišli na minus 4 za rani tajmaut stratega Radonjića. Branko Lazić je sa 5 uzastopnih poena održavao prednost srpskom šampionu koji je 5 minuta pre kraja meča vodio 79:74. Rezultatska klackalica viđena je u naredna 3 minuta igre, Efes je uspeo da dođe do izjednačenja, ali je kapiten Lazić novom trojkom minut i po pre kraja vratio prednost crveno-belima 84:81. Imali su gosti napad na plus 1, 35 sekundi pre kraja ali nisu iskoristili, dok je Efes na drugoj strani postigao koš 3 sekunde pre kraja meča. Promašila je Zvezda šut za pobedu, a Efes na kraju došao do trijumfa 85:84.
KK Crvena zvezda Telekom: Rebić, Dangubić 3, Lazić 10, Simanić, Micić 6, Tejić 2, Simonović 10, Gudurić 5, Jović 8+11 as, Miler 12, Cirbes 22+12sk, Štimac 6.
Prvi meč u kalendarskoj 2016. godini košarkaši Crvene zvezde Telekom igraju četvrtog januara u hali „Pionir” protiv zagrebačke Cedevite.