Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši

Odbojkaši Zvezde u osmini finala Kupa izazivača

Muška seniorska ekipa Crvene zvezde plasirala se u osminu finala Kupa izazivača pošto je večeras u USC „Voždovac” pobedila izraelski Hapoel Kfar Saba 3:2 (18:25, 23:25, 25:10, 25:11, 17:15).

Boljim napadom gosti su diktirali ritam tokom prvog i početkom drugog seta, kada je Zvezda uspela da uhvati priključak. Smanjili su zaostatak sa 10:5 na 12:9, posle čega je Hapoel držao dva, tri poena prednosti. U završnici su crveno-beli uspeli da izjednače (23:23), ali su koncentrisaniji Izraelci ipak poveli 2:0.

Nastavak meča doneo je obrnutu situaciju i apsolutnu dominaciju Crvene zvezde. Dobrim blokom, mnogo boljim napadom i prijemom izabranici Dragana Kobiljskog lako su osvojili dva seta, potrebna za prolaz u osminu finala Kupa izazivača.

Ni u četvrtom periodu Beograđani nisu popuštali. Na drugi tehnički tajm-aut otišli su sa prednošću 16:8, nastavili su dominaciju u bloku, a napad je bivao sve bolji. To im je donelo izjednačenje na 2:2 i dva seta dovoljna za prolaz u osminu finala.

Taj-brejk se igrao poen za poen, a meč loptu za Crvenu zvezdu realizovao je Aleksandar Gmitrović.

U osmini finala Zvezda će igrati protiv pobednika meča Amštel (Austrija) – Argo Set (Francuska). U prvoj utakmici je trijumfovao Argo Set 3:0 (25:13, 25:18, 25:22), a revanš će se igrati večeras u 20 časova u Setu.

Utakmicu između Crvene zvezde i izraelskog Hapoela, koja je trajala 116 minuta, posmatralo je 350 gledalaca, a sudili su Kiril Nesterenko iz Rusije i Aliaksandr Sudžjev iz Belorusije.

Crvena zvezda – Hapoel Kfar Saba 3:2 (18:25, 23:25, 25:10, 25:11, 17:15)
Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 350. Sudije: Kiril Nesterenko (rusija) i Aliaksandr Sudzjev (Belorusija). Trajanje meča: 116 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Okolić, Jevtić (libero), Đurđević, Škrbić 6, Gmitrović 3, Milutinović 12, Jakovljević 21, Stojsavljević 11, Munćan 5, Blagojević 30, Veljović 2, Buculjević. Trener: Dragan Kobiljski.
HAPOEL: Gurevič (libero 2), Šaroni, Švarc-Šamoel (libero 1), Molčo, Biran, Bar Necer, Pojlov 6, Ben Gal 13, Moskera Paredes 10, Dvaš 19, Kabrera Arnada 10, Bulkin 3. Trener: Gal Galili.