Одбојка Одбојкашице

Crveno-bele izgubile od Jedinstva

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

U derbiju kola, Crvena zvezda je doživela poraz, pred svojim navijačima, od Jedinstva iz Stare Pazove rezultatom 0:3, po setovima 19:25, 23:25, 17:25.

Zatajio je servis, kao i blok crveno-belih, a česte izmene tehničara dovoljno govore o tome kakva je bila i organizacija igre crveno-belih. Sa druge strane, konkretnija i snažnija igra Sremicama je donela ubedljivo osvojen prvi set.

Ivana Mrdak je dominirala na mreži, dok se Sara Sakradžija, bez obaveza na prijemu, iskazala u napadu, uz odlične serije servisa.

Jedina uzbuđenja viđena su u drugom periodu. Sustigla je Zvezda konstantno vođstvo gošći, čak i povela (19:17), ali su, nakon novog izjednačenja (22:22), Pazovčanke, sa dva vezana poena stigle do set lopti, a ubrzo i vođstva od 2:0.

Treći set protekao je u znaku gošći, koje su za 23 minuta igre stigle do ubedljivog trijumfa.

U ekipi Crvene zvezde istakle su se Bojana Milenković sa 13, Katarina Marinković sa 12 i Anastasija Sekulić sa 10 osvojenih poena.

Odbojkašice Crvene zvezde u utorak 15. decembra igraju revanš meč osmine finala Kupa CEV protiv švajcarskog Volej Kenica u ddvorani USC Voždovac na Banjici. Prvi meč crveno-bele su izgubile rezultatom 3:1. U narednom kolu crveno-bele dočekuju Kraguj Volejform.

Crvena zvezda – Jedinstvo (Stara Pazova) 0:3 (19:25, 23:25, 17:25)
Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 200. Sudije: Vladimir Simonović (Kragujevac) i Stanislava Simić (Obrenovac). Trajanje meča: 74 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Đurišić 4, Sekulić 10, Čanak 3, Marinković 12, Milenković 13, Pucarević, Rosić (libero), Zlatić (libero), Jakšić 1, Kecman 2, Radmilović, Tasić. Trener: Aleksandar Bošković.
JEDINSTVO: Mrdak 16, Medarević 4, Jovanović 10, Budrović 3, Trivunović 11, Sakradžija 17, Petrov (libero), Vojnić-Purčar 1, Vulin 3, Bajić, Vujnović, Jurišić. Trener: Jovo Caković.