Vaterpolo Vaterpolo/Vesti

Vaterpolo: Pioniri Zvezde pobedili Partizan i osvojili Beoval

Izvor: vaterpolovesticom

Mladi vaterpolisti Crvene zvezde, rođeni 2004. godine, osvojili su jesenji Beoval, pošto su u finalu na bazenu SC „Pinki“ u Zemunu posle velike borbe i peteraca pobedili Partizan 1 sa 9:8. Crno-beli su zauzeli drugo mesto, pa su se i oni, kao i Zvezda, plasirali u polufinale Kupa Srbije. Posle četiri četvrtine rezultat je bio 4:4.

Obe ekipe do finala su stigle bez poraza. Zvezda je u grupi A bila bolja od Singidunuma, Zemuna 1, Beograda 2, Zemuna 2 i Novog Beograda, dok je Partizan 1 slavio protiv Beograda 1, Starog Grada, Partizana 2 i Taša.

U prvom poluvremenu finalne utakmicepostignut je samo jedan pogodak, a Zvezda je na odmor otišla sa golom prednosti. Igrači su u nastavku bili efikasniji, ali su crveno-beli duplirali vođstvo i u odlučujući period ušli sa rezultatom 4:2. Partizan 1 je tada zaigrao mnogo bolje i četiri minuta pre kraja utakmice anulirao prednost rivala. Crveno-beli su mogli do novog vođstva iz peterca, ali ga nisu iskoristili. Na kraju je odluka pala tek posle šeste penal serije.

Golove za Partizan postigli su kapiten Dimitrijević 2, Budrak i Milovanović, dok su strelci Zvezdu bili Marković 2, Ivanović i Martinović.

Grupa A

1. kolo: Crvena zvezda – Novi Beograd 011 17:1, Beograd 2 – Zemun 4:14, Singidunum – Zemun 2 12:0
2. kolo: Novi Beograd 011 – Zemun 1 0:12, Zemun 2 – Beograd 2 5:11, Crvena zvezda – Singidunum 11:2
3. kolo: Zemun 1 – Zemun 2 13:3, Singidunum – Novi Beograd 011 10:1, Crvena zvezda – Beograd 2 12:1
4. kolo: Novi Beograd 011 – Zemun 2 6:8 (peterci 6:6), Crvena zvezda – Zemun 1 9:2, Singidunum – Beograd 2 9:4
5. kolo: Beograd 2 – Novi Beograd 011 4:2, Zemun 1 – Singidunum 7:8, Zemun 2 – Crvena zvezda 5:15

Plasman: Crvena zvezda 15, Singidunum 12, Zemun 1 9, Beograd 2 6, Zemun 2 3, Novi Beograd 011 bez bodova.

Grupa B

1. kolo: Partizan 1 – Partizan 2 23:0, Stari Grad – Taš 7:3
2. kolo: Beograd 1 – Stari Grad 6:3, Partizan 2 – Taš 11:10
3. kolo: Partizan 2 – Stari Grad 5:12, Partizan 1 – Beograd 1 5:4
4. kolo: Partizan 2 – Beograd 5:13, Partizan 1 – Taš 11:6
5. kolo: Beograd 1 – Taš 8:6, Partizan 1 – Stari Grad 9:0

Plasman: Partizan 1 12, Beograd 1 9, Stari Grad 6, Partizan 2 3, Taš bez bodova.