Одбојкаши

Fincima pobeda, Zvezdi plasman u Kup Izazivača

Izvor: Zvanični sajt SD Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde poraženi su u šesnaestini finala Kupa CEV od VaLePa Sastamale, ali će takmičenje nastaviti u šesnaestini finala Kupa Izazivača. Posle poraza od 3:1 u prvom meču u Finskoj, crveno-beli su doživeli poraz i na svom parketu rezultatom 2:3, po setovima 25:23, 23:25, 25:23, 22:25, 12:15 za 146 minuta igre.

Naši odbojkaši su morali da krenu na sve ili ništa od samog početka. Napadali su, više rizikovali, ali im se na kraju veliki trud nije isplatio. Počelo je žestoko. Ekipe su se smenjivale u vođstvu na samom startu. Nakon drugog tehničkog tajm auta crveno-beli dolaze do dva poena prednosti (17:15), ali su gosti odgovorili sa četiri uzastopna poena i preuzeli su vođstvo. Kobiljski je reagovao tajm autom i izmenom korektora. U samoj završnici prvog seta VaLePa je vodila sa 20:22, ali su naši serijom od četiri poena došli do dve set lopte. Drugu su iskoristili i poveli sa – 25:23.

Slično je bilo i u drugom setu. Vodila se velika borba, a Finci su pred kraj seta imali vođstvo od 17:21. Međutim, izabranici Dragana Kobiljskog se nisu predavali. Uspeli su da smanje vođstvo priđu na poen zaostatka, ali su gosti iskoristili treću set loptu i izjednačili rezultat – 23:25.

Na početku trećeg perioda igre gosti su nastavili sa dobrom igrom i imali su blagu prednost sve do prvog tehničkog tajm auta. Crveno-beli potom preuzimaju vođstvo koje nisu ispustili do kraja seta. Zvezda je povela sa 20:17 nakon čega je izgubila naredna tri poena. Trener crveno-belih je zatražio tajm aut, a onda je usledila serija našeg tima od 3:0, a vrlo brzo i je došlo i novo vođstvo u setovima – 25:23.

Četvrti set je odlučivao o tome da li će Zvezda uspeti da obezbedi igranje “zlatnog seta” ili će Finci u narednu rundu. Zvezda je uspela da održi priključak do rezultata 6:6, a onda su gosti do kraja diktirali svoju igru. Poveli su sa 6:9, a potom i 10:16. Naši odbojkaši su pokušavali da sustignu rivala, ali u tome nisu uspeli, pa su Finci proslavili prolaz u narednu rundu – 22:25.

Iako je peti set bio puka formalnost, odbojkaši dva tima su i dalje igrali na visokom nivou. Ipak, crveno-beli nisu imali snage da zabeleže makar trijumf u ovom meču, pa su na kraju Finci slavili sa 12:15.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bio je Aleksandar Blagojević sa 22 poena. Aleksandar Okolić je dodao 17 poena (6 blokova), a Dušan Stojsavljević 14 poena. U gostujućem timu odličnu partiju su pružili Oli Kunari sa 26, odnosno Ansi Vesanen sa 21 osvojenim poenom.

Crveno–beli će takmičenje nastaviti u šesnaestini finala Kupa Izazivača (2. i 16. decembar) protiv pobednika duela 2. kola Kupa Izazivača: Anortozis Famagusta (Kipar) – Hapoel Kfar Saba (Izrael). Prvi meč je dobio predstavnik Izraela sa 0:3 (16:25, 23:25, 18:25).

Crvena zvezda – VaLePa 2:3 (25:23, 23:25, 25:23, 22:25, 12:15)
Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 550. Sudije: Mauro Karlo Gitre (Italija) i Slaviša Kuzmanović (BIH). Trajanje meča: 146 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 17, Jevtić (libero), Škrbić 8, Gmitrović 3, Stojsavljević 14, Munćan 8, Blagojević 22, Veljović, Buculjević 3. Nisu igrali: Đurđević, Štavlić i Milutinović. Trener: Dragan Kobiljski.
VALEPA: Vesanen 21, A. Esko 1, Krastins 3, Jokinen 9, Oksala 2, M. Esko 2, Levčenko 13, Korhonen (libero), Venski 13, Kunari 26. Trener: Ugis Krastins.