Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкашице

Zvezda u osmini finala Kupa CEV

Izvor: Zvanični sajt SD Crvena zvezda

Odbojkašice Crvene zvezde plasirale su se u osminu finala Kupa CEV nakon što su u oba duela bile bolje od ekipe Kralovo Pole iz Češke.

Crveno-bele su u revanš meču šesnaestine finala savladale češku ekipu sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:21, 25:18, 25:16 za 76 minuta igre. Izabranice Aleksandra Boškovića su ovoga puta bile još ubedljivije nego što je to bio slučaj u prvom meču kada su slavile sa 2:3.

Zvezda je u uvodnim minutima bila znatno bolji rival. Predvođene Vesnom Čitaković Đurišić i Anastasijom Sekulić crveno-bele su na prvi tehnički tajm aut otišle sa vođstvom od 8:3. Usledilo je opuštanje u igri naše ekipe što su Čehinje iskoristile i izjednačile na 9:9. Izjednačena borba vodila se do same završnice, a onda je proradio blok Zvezdinih dama koje prave razliku i stiču tri poena viška (20:17). To je bilo dovoljno da naša ekipa mirno privede set kraju i povede – 25:21.

Na početku drugog perioda igre sjajna na servisu je bila Katarina Čanak koja donosi našem timu tri poena prednosti. Gošće ipak uspevaju da se rezultatski vrate, pa je usledio period izjednačene borbe. Posle drugog tehničkog tajm auta Zvezda dolazi do 17:15, a potom i 19:16. Trener Napolitano je pokušao tajm autima da vrati gošće u igru, ali u tome nije uspeo. Crveno-bele su bile odlične u bloku i odlično organizovane u napadu, pa su povele sa 2:0 u setovima – 25:18.

U trećem setu Kralovo Pole je držalo rezultatski priključak sve do prvog tehničkog tajm auta. Zvezda je serijom od 4:0 došla do pet poena prednosti, a potom je svoju prednost do kraja seta postepeno uvećavala i na kraju ubedljivo trijumfovala – 25:16.

Najefikasnija na meču bila je Anastasija Sekulić sa 19 osvojenih poena. Vesna Čitaković Đurišić je nanizala 14, a Katarina Marinković 9 poena.

U prvoj utakmici, odigranoj u Brnu, Crvena zvezda je pobedila Kralovo Pole sa 3:2 (24:26, 21:25, 25:21, 25:16, 15:8).

Crvena zvezda će u osmini finala (9. i 16. decembar) igrati protiv pobednika dvomeča Volej Kenic (Švajcarska) – HPK Hamenlina (Finska). U prvoj utakmici, odigranoj u Švajcarskoj, Volej Kenic je slavio sa 3:1 (25:16, 20:25, 25:22, 25:23). Drugi meč će se odigrati sutra (sreda, 11. novembar) od 17,30 časova po našem vremenu u Finskoj.

Crvena zvezda – Kralovo Pole 3:0 (25:21, 25:18, 25:16)
Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 400. Sudije: Vanja Parvanova (Bugarska) i Eirini Moula (Grčka). Trjanje meča: 76 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Đurišić 14 (4 bloka), Sekulić 19, Čanak 6, Marinković 9, Rosić (libero), Milenković 5, Pucarević 1. Nisu igrale: Brđović, Radmilović, Tasić, Zlatić i Ašonja. Trener: Aleksandar Bošković.
KRALOVO POLE: Pospišilova, Merkova 11, Meličarkova (libero), Suča 5, Tesarova 11, Diatkova 4, Sloufova, Hrazdirova 4, Kedi 8, Podhrazka. Trener: Bruno Napolitano.