Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкашице

Crveno-bele osvojile bod protiv Vizure

Izvor: Zvanični sajt SD Crvena zvezda

Crvena zvezda je osvojila jedan bod u derbi meču 2. kola Viner Štetiše lige protiv Vizure. Rezultat na kraju meča je bio 3:2 za aktuelne šampionke Srbije, po setovima 25:17, 25:16, 18:25, 23:25, 15:11.

Domaći tim je bio bolji u prvom i dugom setu pre svega blokom, a Sara Lozo je već na početku nagovestila da će biti najbolji pojedinac susreta.

Ipak, izmena dizača u našem timu (Pucarević umesto Brđović), uspešniji napad i mnogo bolji servis vratili su crveno-bele u igru. Fantastična na prijemu bila je Bojana Milenković, pa je četa sa Marakane uspela da od 0:2 dođe do 2:2 i velikog boda u derbiju drugog kola.

U četvrtom setu „ajkulice” su vodile 16:10, ali Zvezda se tu nije zaustavila. Uspela je da stigne veliki zaostatak, pa se do kraja perioda igralo egal. Strpljiva ekipa Aleksandra Boškovića uspela je da iskoriti drugu set loptu.

Neizvesno je bilo i u taj-breku. Vodila je Vizura 10:6, izjednačila Zvezda 10:10. „Ajkulice” su u završnici bile strpljivije u napadu, ali su crveno-bele pokazale da će se i ove sezone boriti za vrh.

Najefikasnija na meču bila je Sara Laozo sa 28 osvojenih poena. U ekipi Crvene zvezde istakla se Bojana Milenković sa 24 poena. Odličnu partiju pružile su i Кatarina Marinković sa 15, Anastasija Sekulić sa 14 i Кatarina Čanak sa 12 poena.

U trećem kolu Crvena zvezda dočekuje ekipu MD Zrenjanin narednog vikenda, a pre toga crveno-bele će imati evropsku premijeru u šesnaestini finala CEV Кupa protiv ekipe Кralovo Pole u Brnu, u Češkoj. Utakmica se igra u srdu 28. oktobra od 18 časova.

Vizura – Crvena zvezda 3:2 (25:17, 25:16, 18:25, 23:25, 15:11)

Dvorana: SC „Vizura”. Gledalaca: 300. Sudije: A. Balandžić, M. Milošević (oboje iz Beograda). Trajanje meča: 108 minuta.
VIZURA: Кocić 8, Lozo 28, Aleksić 17, Ranković 21, Čikiriz 9, Vignjević 4, Pušić (libero), Ćirović, Matović, Dimić, Jeković, Lazović. Trener: Željko Tanasković.
CRVENA ZVEZDA: Sekulić 14, Čanak 12, Marinković 15, Brđović, Radmilović 4, Milenković 24, Rosić (libero), Pucarević 1, Кecman, Zlatić, Ašonja, Tasić. Trener: Aleksandar Bošković.