Ватерполо Ватерполо/Извештаји

Zvezda izdržala do poluvremena, ubedljiva pobeda Primorja

Vaterpolisti Crvene zvezde pretrpeli su ubedljiv poraz u trećem kolu Regionalne lige, pošto je domaće Primorje, na svom bazenu u Rijeci, slavilo ubedljivim rezultatom 16:3. Crveno-beli su bili u igri do kraja prvog poluvremena, kada je favorizovani domaćin vodio sa 6:3. Međutim, jedan od favorita za osvajanje regionalnog takmičenja u nastavku je dodao gas i sa još 10 golova stigao do nove ubedljive pobede. U drugim mečevima trećeg kola, Mornar, Jug i Jadran bili su sigurni, dok su Mladost i Partizan u veoma zanimljivom meču podelili bodove.

Riječani su startovali onako kako se od njih očekivalo i poveli su sa 3:0. Aleksandar Andrejević, koji je u prva dva kola bio najraspoloženiji igrač Zvezde, smanjio je golom iz peterca na 3:1, da bi dva minuta pre kraja snažni centar Kozmin Radu vratio domaćima „+3“.

Nemanja Bakić je na početku druge deonice matirao Jelovinu za 4:2, a onda se skoro pet minuta igralo bez golova, iako su se ređali šutevi domaćih igrača. U završnici prvog poluvremena najpre je Burić povisio na 5:2, Zvezdin kapiten Eškert je smanjio na 5:3, a zatim je 30 sekundi pre kraja Vukičević pogodio za 6:3.

Primorje je u trećoj deonici dodali gas i za svega četiri i po minuta postigli pet golova, pa je pitanje pobednika bilo rešeno. U poslednjem minutu domaći su dodali još dva pogotka i u poslednji period ušli sa rezultatom 13:3. U poslednjem periodu nije moglo ništa da se promeni, a puleni Ivana Asića uspeli su da uvećaju prednost.

Najefikasniji na meču bio je Gonzalo Ečenike sa tri pogotka, a po dva puta precizni za domaće bili su Burić, Krapić, Vukičević i Muslim, dok je Nikola Dedović postigao jedan gol. Kod gostiju iz Beograda po jednom su se u strelce upisali Bakić, Andrejević i Eškert.

Za crveno-bele mnogo važniji je meč protiv Mladosti, koji se igra u nedelju.

Primorje – Crvena zvezda 16:3 (4:1, 2:2, 7:0, 3:0)

Bazen Kantrida. Gledalaca: 400. Sudije: Tomić i Gavrilović (obojica Hrvatska). Igrač više: Primorje 7 (3), Crvena zvezda 4 (0). Peterci: Primorje 1 (1).

PRIMORJE EB: Jelovina (10 odbrana), Burić 2, Radu 1, Krapić 2, Vrlić, Vukičević 2, Muslim 2, Petrović, Dedović 1, Ečenike 3, Šetka 1, Bošković 1, Čubranić (1 odbrana), Buljubašić 1. Trener: Asić.

CRVENA ZVEZDA: Kralj (7 odbrana), Jović, Janković, Repanović, Bakić 1, Radulović, Jovanović, Andrejević 1, Japundžić, Eškert 1, Tankosić, Dimitrijević, Todorovski, Knežević. Trener: Maljković.