Фудбал Фудбал/Омладински погон

Omladinci i kadeti bolji od Kruševljana, pioniri poraženi u večitom derbiju

Autor: CZBG

Omladinci:

Uprkos vodstvu Kruševljana, preko spretnog Ristića, Zvezda je ostvarila ubedljivu pobedu. Posebno su se istakli trostruki strelac Stefan Cvetković koji postigao lepe golove nakon tečnih napada, te vezista Lazar Tufegdžić, kao i Marko Mijailović, koji polako, ali sigurno kucaju na vrata prvog tima.

7. kolo

Crvena zvezda – Napredak 4:1 (3:1). Gledalaca: 200. Strelci: 0:1 Ristić (22), 1:1 Tufegdžić (31), 2:1 Cvetković (33), 3:1 Cvetković (41), 4:1 Cvetković (60).

Stanković, Mijailović, Pejović (Rebić), Filipović (Čitaković), Vasiljević, Petrović (Terzić), Tufegdžić, Adžić (Đurić), Cvetković, Romanić (Panović), Platiša (Ma. Stojanović).

Igrač utakmice: Stefan Cvetković (Zvezda).

Kadeti:

Ubedljivom pobedom nad ”Čarapanima” učenici Ognjena Koromana preuzeli su prvo mesto na tabeli. Crveno-beli su poveli na samom startu meču, desni bek Petar Gačić bio je precizan nakon lepe akcije.

U drugom poluvremenu ulaskom raspoloženog Nemanje Vukmanovića, Zvezda je osigurala pobedu. Najpre je nakon prekršaja nad Nemanjom Tomaševićem u šesnaestercu gostiju, precizan sa bele tačke bio štoper Filip Maksić, da bi potom dva puta bio precizan Vukmanović, a nakon prodora po desnoj strani. Pored dva gola Vukmanović je pogodio i stativu gola gostiju. Konačan rezulta postavio je Stefan Kovač.

7. kolo

Crvena zvezda – Napredak 5:0 (1:0). Gledalaca: 150. Strelci: 1:0 Gačić (1), 2:0 Maksić (48. – penal), 3:0 Vukmanović (60), 4:0 Vukmanović (73), 5:0 Kovač (85).

Kostić (Milović), Gačić (Mihajlović), Milunović (Vukmanović), Maksić (Ćosić), Jokić, Rakić (Tričković), Kovač, Bogdanović (M.J.Nikolić), Sićović (Lazinica), Tomašević, Galečić.

Igrač utakmice: Nemanja Vukmanović (Crvena zvezda).

Pioniri:

Derbi je odlučio najbolji pojedinac utakmice Slobodan Stanojlović, iz penala. Zanimljiva utakmica sa dosta šansi, a mnogobrojna publika mogla je da uživa u potezima igrača oba tima. U 22. minutu Eraković je oborio Jakšića u kaznenom prostoru, a Stanojlović je bio precizan sa bele tačke. U nastavku utakmice, oba rivala su igrala angažovano, po nekoliko šansi sa obe strane. Najbolje prilike za Zvezdu propustili su Jočić i Dedijer, dok su sa druge strane svoje šanse su propustili Jakšić i Stanojlović. Raspoložen je u tim momentima bio i golman Zvezde Krstović.

Partizan – Crvena Zvezda 1:0 (1:0). Gledalaca: 500. Srelac: 1:0 Stanojlović (22. – penal).

Krstović, Petrović, Vasić (Stajić),Đošević, Savić, Eraković, Oluić (Ajdinović), Stojanović (Velikić), Kupusović, Jočić (Puletić), Dedijer.

Igrač utakmice: Slobodan Stanojlović (Partizan).