Фудбал Фудбал/Омладински погон

Mlađe kategorije: uspešni nastupi omladinaca i kadeta

Autor: CZBG

Omladinci:

Po velikoj vrućini, Zvezda i Lokomotiva su odigrali jako zanimljiv meč. Prvu priliku su imali gosti u 27. minutu, kada je Lazar Milutinović izašao 1 na 1 sa golmanom Stankovićem, no Zvezdin golman po ko zna koji put ove sezone sjajno interveniše i spašava gol. Nakon samo nekoliko minuta Zvezda je povela, centralna figura ovog meča Milan Panović je prihvatio odbijenu loptu od stative i rezantnim udarcem sa 18 metara matirao gomana gostiju Savića.

Na drugi gol se čekalo do 70. minuta, ponovo je na scenu stupio Panović, promešao je odbranu gostiju i rutinski zatresao mrežu. Počasni pogodak gostiju delo je snažnog centarfora Nikolića, koji je razmenio dupli pas sa Stamenkovićem i izbio ponovo sam pred nemoćnog golmana Stankovića.

5. kolo

Crvena zvezda – Lokomotiva 2:1 (1:0). Gledalaca: 300. Strelci: 1:0 Panović (30), m2:0 Panović (70), 2:1 Nikolić (83).

A.Stanković, Mijailović (78. Rebić), Jovanović, Pejović, Vasiljević, Tufegdžić, Cvetković, Đurić (80. Ma.Stojanović), Adžić (72. Filipović), Romanić, Panović.

Igrač utakmice: Milan Panović (Zvezda).

Kadeti:

Puleni Ognjena Koromana lako su izašli na kraj sa filijalom Partizana, stavljajući do zn anja od 1. minuta ko je gazda na terenu. U 26. minutu golman Antić obara Dejana Joveljića u šesnaestercu, a siguran realizator penala je Filip Maksić za 1:0.

Crevo-beli nastavljaju dominirati na terenu, a rezultat je u 47. minutu duplirao najbolji pojedinac meča Joveljić, posle centaršuta Nemanje Tomaševića sa leve strane. Konačan rezulat postavio je Petar Gačić u 82. minutu.

5. kolo

Crvena zvezda – Teleoptik 3:0 (1:0). Gledalaca: 150. Strelci: 1:0 Maksić (27. – penal), 2:0 Joveljić (47), 3:0 Gačić (82).

Milović, Perić (63. M.J.Nikolić), Maksić, Rakić, Jokić (84. Galečić), M.Z.Nikolić, Puzić 68. Tričković), Mihajlović (56. Gačić), Kovač, Vukmanović (46. Tomašević), Joveljić (68. Sićović).

Igrač utakmice: Dejan Joveljić (Zvezda).