Izvor: Zvanični sajt SD Crvena zvezda
Atletičarke i atletičari Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije u obe konkurencije na takmičenju koje je održano u Kragujevcu.
Crvena zvezda je u ženskoj konkurenciji stigla do 19. trofeja namenjenog pobedniku Kupa u svojoj istoriji. Do njega su stigle sa 310,5 bodova u ekipnom plasmanu. Drugo mesto je pripalo Vojvodini sa 196,5, a treće Niš sa 99 bodova.
Atletičari su osvojili 41. titulu u nacionalnom Kupu. Crveno-beli su do pehara stigli sa preko 257 osvojenih bodova, ispred Radničkog koji je sakupio 192 boda, dok je Partizan osvojio treće mesto sa 162 boda.
Rezultati Zvezdinih atletičarki i atletičara u Kupu Srbije
Atletičarke
100 metara – prva grupa
1. Milana Tirnanić 11,70 (lični rekord)
2. Maja Ćirić 11,84 (lični rekord)
100m – druga grupa
1. Nikoleta Simić 12,31
3. Ivana Petković 12,46
100m prepone – prva grupa
1. Ivana Petković 13,90
3. Nikolija Stanivuković 15,84
100m prepone – druga grupa
2. Sanja Mihailović 16,57
200m – prva grupa
1. Tamara Salaški 24,07
2. Maja Ćirić 24,10
200m – druga grupa
1. Nikoleta Simić 25,13
3. Ivana Petković 25,36
6. Tamara Damjanović 25,81
400m – prva grupa
1. Tamara Salaški 53,21
2. Maja Ćirić 54,45 (lični rekord)
400m – druga grupa
4. Isidora Zonjić 59,12
6. Dajana Petković 60,60
800m – prva grupa
1. Vladana Gavranović 2:14,45
2. Dajana Petković 2:15,37
4. Milica Golubović 2:15,77
800m – druga grupa
1. Sara Ivačković 2:19,24
Skok u vis
1. Nikolija Stanivuković 1,65
4. Marija Grujić 1,55
5. Marta Kljaić 1,55
8. Ivana Maoduš 1,40
Bacanje kladiva
1. Aleksandra Ivanović 49,74
4h400m
1. Crvena zvezda 1 (Ivana Petković, Ljiljana Delić, Tamara Damjanović, Maja Ćirić) 46,69
2. Crvena zvezda 2 (Katarina Simić, Isidora Zonjić, Sanja Mihailović, Nikoleta Simić) 49,31
4. Crvena zvezda 3 (Anđela Rončeli-Ilić, Nina Kolarević, Milica Živić, Dajana Petković) 54,27
Troskok
3. Ivana Ognjanović 11,88
5. Maja Jelić 11,54
Skok u dalj
3. Ljiljana Delić 5,43
6. Tijana Orlović 5,37
10. Stanislava Kovačević 4,84
Bacanje koplja
4. Dina Ćosić 44,60
3000m
6. Nevena Jovanović 10:57,11
400m prepone – prva grupa
– Maja Ćirić (nije završila trku)
400m prepone – druga grupa
1. Dijana Vukomanović 1:09,73
4. Jana Lazić 1:21,95
Atletičari
Skok u vis
1. Miloš Todosijević 2,06
4. Jasmin Halili 1,90
8. Miroslav Bojović 1,80
10. Aca Stanković 1,70
3000m
1. Nemanja Cerovac 8:18,87
4h400m – prva grupa
1. Crvena zvezda 1 3:19,21
4h400m – druga grupa
1. Crvena zvezda 2 3:28,81
4h100m – prva grupa
2. Crvena zvezda 1 (Strahinja Jovančević, Jovan Stanačić, Marko Stepanović, Suad Gaši) 42,45
4h100m – druga grupa
2. Crvena zvezda 3 (Aleksandar Drobnjak, Vedran Tambur, Jovan Žigić, Nenad Konstantinović) 44,31
800m
2. Marko Vozab 1:53,82
5. Jovan Žigić 2:05,91
Bacanje diska
3. Marko Perić 44,97
5. Marko Glamazić 43,47
400m prepone – prva grupa
3. Miloš Marković 55,10
400m prepone – druga grupa
3. Nenad Konstantinović 1:00,08
6. Stefan Hegediš 1:06,68
Skok motkom
3. Aca Stanković 3,90
Bacanje kugle
3. Milan Jotanović 16,06
4. Aleksandar Mrđenović 14,85
Skok u dalj
3. Marko Stepanović 6,91
5. Nikola Brkić 6,73
11. Miroslav Bojović 6,13
110m prepone
4. Aleksandar Drobnjak 16,50
6. Nenad Konstantinović 16,96
Bacanje koplja
4. Nikola Breković 68,94
400m – prva grupa
5. Marko Vozab 49,73
6. David Odri 51,63
400m – druga grupa
2. Borislav Dragoljević 48,61
3. Vladan Leu 50,13
200m – prva grupa
6. Borislav Dragoljević 22,58
200m – druga grupa
3. Stefan Vujanić 22,62
Troskok
6. Vukašin Zirojević 13,96
7. Miroslav Bojović 13,61
Bacanje kladiva
7. Dušan Vukmirica 11,13
3000m stipl
7. Mirko Stanković 10:18,93
100m – druga grupa
6. Strahinja Jovančević 18,31
Додајте коментар