Ватерполо Ватерполо/Извештаји

Poraz vaterpolista u 2. meču polufinala

U drugom meču polufinalne serije plej-ofa, vaterpolisti Partizan Rajfajzena pobedili su na Tašmajdanu Crvenu zvezdu rezultatom 9:7 i tako izborili majstoricu, koja će se odigrati 6. maja na Banjici.
Posle početnog odmeravanja snaga crveno-beli su poveli golom Veljka Tankosića, da bi Partizan odmah izjednačio. Do kraja prvog perioda domaćin je došao do nove prednosti, ali se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom 2:2.

zzzz10898294_908092775918286_5372781856103396924_n
U drugoj deonici puleni Dejana Savića stekli su po prvi put na meču dva gola prednosti. Međutim, tim sa Banjice je uspeo da se vrati i do poluvremena stigne do novog poravnanja – 4:4.

I u trećoj četvrtini Zvezda je prva stigla do vođstva. Međutim, posle pogotka Strahinje Rašovića (5:4), usledila je serija crno-belih 5:0 i pitanje pobednika je bilo rešeno.

Crno-beli su dva i po minuta pre kraja vodili sa 9:5, da bi aktuelni šampion Srbije u završnici ublažio poraz.

Najefikasniji na meču bili su Strahinja Rašović i Draško Gogov sa po tri pogotka.

zzzz10888717_908092965918267_5203770699644888585_n

Crvena zvezda – Partizan 7:9 (2:2, 2:2, 1:3, 2:2)

Bazen Tašmajdan. Gledalaca: 600. Sudije: Periš (Split), Savinović (Dubrovnik). Igrač više: Crvena zvezda 10 (4), Partizan 11 (3). Dva igrača više: Crvena zvezda 1 (0).

Crvena zvezda: Šefik (14 odbrana), S. Rašović 3, Drašović 1, Tankosić 1, Tomašević, Eškert, Bijelić, V. Rašović, Ranđelović, Njegovan 1, Rackov 1, Obradović, Draksimović, Šormaz. Trener: Savić.

Partizan Rajfajzen: Soro (12 odbrana), Gilen, Mandić 2, Vico 1, Subotić 1, Repanović, Gogov 3, Jakšić, Manojlović, Tanasković 1, Stojanović, Asanović 1, Rističević, Janković. Trener: Vujasinović.

Treća i odlučujuća utakmica polufinalne serije igra se na Banjici 6. maja.