Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši

Odbojkaši poveli protiv Vojvodine

Izvor:

Crvena zvezda je povela sa 1:0 u polufinalu plej-ofa protiv Vojvodine NS seme, u seriji koja se igra na tri pobede, pošto je večeras u Beogradu slavila sa 3:1, po setovima 25:23, 17:25, 25:22, 25:18, za 95 minuta igre.

Vrlo zanimljivo bilo je u prvom i trećem setu, a u oba navrata Zvezda je imala čvršće nerve. U prvom je izdržala pritisak kad je Vojvodina preokrenula na 21:20 u završnici, te su Beograđani stigli do uvodnog seta – 25:23.

Novosađani su odmah potom izjednačili, bili su odlični u drugom periodu, u kojem gotovo da nije bilo dileme. Gosti su poveli sa 16:10 i potom samo lako održavali prednost za konačnih – 25:17.

U trećem setu je ekipa Dragana Kobiljskog imala konstantnu prednost, ali nikako nije uspevala da se „odlepi”. Vodila je Crvena zvezda sa 16:14, dva poena viška imala je i u završnici (21:19). Vojvodini nisu pomogle ni izmene, odnosno ulazak u igru iskusnog Veljka Petkovića.

Prethodno je trener Zvezde povukao dobar potez, u igru je na mesto korektora umesto Gmitrovića ubacio Blagojevića, koji je do kraja odigrao sjajan meč, sa visokom realizacijom napada (20-12). Ovaj period domaći su dobili sa 25:22, ispostavilo se da su tada i „prelomili” pitanje pobednika.

Ostali su gosti bez svežine u nastavku susreta, što je Zvezda znala da iskoristi. Poveli su domaći sa 16:10, a potom su mirno priveli meč kraju – 25:18.

Drugi meč ova dva rivala na programu je u nedelju, 19. aprila u 20,30 časova, takođe u dvorani USC „Voždovac” u Beogradu. U drugom polufinalu sastaju se Partizan i Novi Pazar.

Crvena zvezda – Vojvodina NS seme 3:1 (25:23, 17:25, 25:22, 25:18)
Dvorana: USC „Voždovac”. Gledalaca: 150. Sudije: Vladimir Simonović (Kragujevac) i Tomislav Popović (Kraljevo). Trajanje meča: 95 minuta. Rezultat u seriji: 1:0.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 6, Jevtić (libero), Đurđević, Stefanović, Stoilović 17, Gmitrović 4, Koprivica 9, Milutinović 6, Nejić, Kecman 1, Blagojević 13, Buculjević 4. Trener: Dragan Kobiljski.
VOJVODINA NS SEME: Simić 5, Kolarić, Bojičić 1, Č. Stanković 4, Nadaždin, Katić 21, Jovanović, Peković (libero), Petković, Luburić 18, M. Stanković 17, Milutinov. Trener: Strahinja Kozić.