Odbojka Odbojkašice

Zvezda povela protiv Spartaka u polufinalu

Sjajan meč odigran je u Subotici, publika u hali „Dudova šuma” imala je priliku da vidi mnoštvo preokreta i na kraju trijumf Crvene zvezde u prvom polufinalnom susretu plej-ofa protiv domaćeg NIS Spartaka.

Prva tri seta rešena su na razliku, što dovoljno govori o dramaturgiji susreta. U prvom je Spartak imao veliku prednost (16:10), koju je Crvena zvezda postepeno topila, pa je najpre prišla na tri poena minusa (21:18), a potom uspela i da izjednači (24:24). Ipak, za preokret crveno-bele nisu imale snage – 26:24.

Ali, sjajno su naše odbojkašice počele drugi period. Povele su sa 2:8. No, kako je set odmicao hvatale su ritam i Subotičanke, koje su u završnici čak i preokrenule (21:20). Imala je Zvezda snage da još jednom uzvrati udarac i da stigne do izjednačenja posle drame – 28:26.

I treći set je imao sličan tok. Vodila je Zvezda sa 16:11, ponovo je NIS Spartak preokrenuo na 21:20 i ponovo je gostujući sastav bio bolji u završnici – 25:23. Uz sjajnu Adelu Helić i Juliju Milovits, crveno-bele su posao privele kraju u četvrtom periodu – 25:21.

Upravo je Helić bila najefikasnija sa čak 30 poena, dok su dvocifrene bile još Bojana Milenković sa 12, pomenuta Milovits i Nikolina Lukić, obe sa po deset poena. Kod domaćih, bolja od ostalih bila je Marta Drpa sa 21 poenom, Cvetićanin je imala 14, Tatjana Matić 12, a Sredić i Medić po 11.

Naredni meč je takođe na programu u Subotici, 13. aprila (19 časova). U drugom polufinalu, u seriji na tri pobede, Vizura je povela protiv Jedinstva sa 1:0.

NIS Spartak – Crvena zvezda 1:3 (26:24, 26:28, 23:25, 21:25)
Hala sportova „Dudova šuma”. Gledalaca: 350. Sudije: Igor Miljković i Mirko Janković. Trajanje meča: 123 minuta. Rezultat u seriji: 0:1.
NIS SPARTAK: Vukoja, Rajlić, Cvetićanin 14, Drpa 21, Sredić 11, Vučković, Antanasijević 4, Medić 11, T. Matić 12, Oluić, D. Matić (libero), Živanović. Trener: Slobodan Galešev.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 6, Čanak, Popović 7, Brđović, Helić 30, Pušić (libero), Rosić (libero), Milenković 12, Stijepić, Kecman 2, Lukić 10, Milovits 10. Trener: Branko Kovačević.