Odbojka Odbojka/Vesti Odbojkaši

Velika pobeda Zvezde protiv Ravene

Odbojkaši Crvene zvezde zabeležili su pobedu u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Izazivača. Crvena zvezda je u dvorani “Šumice” u Beogradu, savladala italijansku CMC Ravenu sa 3:2, po setovima 25:18, 25:23, 22:25, 17:25 i 17:15, posle 126 minuta igre.

Posle ravnopravne igre na početku meča, crveno-beli su uspeli posle drugog tehničkog tajm auta da se rezultatski “odlepe” od protivnika i ubedljivo osvoje prvi set – 25:18.

Izabranici Dragana Kobiljskog su nastavili sa odličnom igrom i u drugom periodu. Došli su do ubedljivog vođstva već posle prvog obaveznog predaha (8:4), a potom su stečenu prednost uspeli da sačuvaju do samog kraja seta. Italijani su u završnici pretili, ali je naš tim uspeo da sačuva vođstvo i povede sa 2:0 – 25:23.

U nastavku susreta Italijani su zaigrali znatno bolje. Do drugog tehničkog tajm-auta Ravena je vodila sa 13:16. Pokušavalisu crveno-beli da sustignu rivala i preokrenu rezultat, ali u tome nisu uspeli, pa je Ravena smanjila Zvezdino vođstvo – 22:25.

Odbojkaši Zvezde su odlično započeli četvrti set. Stigli su do vođstva od 8:4 i činilo se da će uspeti da slome otpor Italijana. Međutim, Ravena je uspela da sustigne crveno-bele, a potom i preokrene rezultat u svoju korist. Posle drugog tehničkog tajm-auta (15:16) naš tim je uspeo da osvoji svega dva poena, pa je Ravena izjednačila – 17:25.

U petom odlučujućem setu vodila se velika borba. Naši odbojkaši su poveli sa 5:3, da bi Ravena potom uspela da preokrene na 8:10. Ipak, odbojkaši Crvene zvezde su smogli snage, sustigli rivala, pa je meč odlučivala razlika u poenima. Više sreće i umeća su imali naši momci koji su slavili izuzetno važnu pobedu – 17:15.

Najefikasniji u našem timu bio je Aleksandar Gmitrović sa 23 poena, dok su Lazar Koprivica i Filip Stoilović upisali po 20 poena. Kod Italijana se istakao Klemen Cebulj sa 26 osvojenih poena.

Revanš utakmica CMC Ravena – Crvena zvezda odigraće se naredne srede, 11. marta od 20,30 časova u dvorani Palafijera u Forliju.

Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se “zlatni set” do 15 poena.

CRVENA ZVEZDA – CMC RAVENA 3:2 (25:18, 25:23, 22:25, 17:25, 17:15)
Beograd – Dvorana: SC Šumice. Sudije: Probst i Rijabcov. Trajanje meča: 126 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 9, Jevtić (libero), Stoilović 20, Gmitrović 23, Koprivica 20, Milutinović 7, Kecman, Blagojević 1, Buculjević 4. Nisu igrali: Stefanović, Nejić i Martinović. Trener: Dragan Kobiljski.
CMC RAVENA: Menjozi 6, Rići 17, Kavana 1, Zapoli, Jeliazkov 8, Kumentakis 9, Gi (libero), Buiati 4, Bari (libero), Mekkibin 2, Cebulj 26. Nije igrao: Gabriele. Trener: Valdo Ariel Kantor.