СДЦЗ Хокеј

Poraz hokejaša Zvezde u derbiju

Hokejaši Crvene zvezde poraženi su u meču 11. kola Prvenstva Srbije protiv Partizana rezultatom 4:6 (1:2, 2:4, 1:0) u ledenoj dvorani “Pionir“. Za razliku od nekoliko prethodnih derbija, crveno-beli su ovoga puta pružili znatno kvalitetniju igru, ali to nije bilo dovoljno za trijumf.

Lider na tabeli je poveo u 8. minutu golom Srđana Ristića u “pauer pleju“, a samo minut kasnije izjednačio je iskusni as crveno-belih Jovica Rus. Golom Nemanje Jankovića u 15. minutu Partizan je rešio prvu trećinu u svoju korist sa 2:1.

Crvena zvezda je izjednačila na 2:2 pogotkom češkog internacionalca Danijela Vosike u 27. minutu, da bi crno-beli za samo nekoliko minuta uspeli da postignu četiri gola preko Marka Milovanovića, Nenada Rakovića, Bobana Čukovića i Srđana Ristića i na taj način steknu veliku prednost od 6:2, da bi u 36. minutu smanjio Robert Sabadoš na 3:6. Ovim rezultatom je završena druga trećina.

Zvezdaši nisu uspeli da se vrate u igru, a rezultat je smanjio Jovica Rus pred kraj, u 58. minutu, posle dodavanja Vosike i Milinkovića. Crveno-belima ostaje još utakmica protiv Viteza u ligaškom delu sezone. Ekipa Viteza je savladala Beostar i pobegla Zvezdi tri boda, pa će crveno-belim hokejašima za plasman u plej-of odgovarati samo pobeda u tom susretu.

Partizan – Crvena zvezda 6:4 (2:1, 4:2, 0:1)

Beograd – Ledena dvorana “Pionir“. Gledalaca: 150. Sudija: David Perduv. Linijske sudije: Đorđe Fazekaš i Uroš Aleksić. Stralci i asistenti: 1:0 Ristić (Raković, Gabrić) 7:51 PP1, 1:1 Rus (Vosika) 9:03, 2:1 Janković (Milovanović) 14:02, 2:2 Vosika (Mikuš) 26:23 PP1, 3:2 Milovanović (Brkušanin) 28:41 PP1, 4:2 Raković (Janković) 29:54, 5:2 Čuković (Filipović, Milovanović) 32:00, 6:2 Ristić (Raković) 33:19, 6:3 Sabadoš (Milinković) 35:13, 6:4 Rus (Vosika, Milinković) 57:13.

Partizan: Luković (14 odbrana), Belić, Brkušanin, Gabrić, Janković, Komazec, Pajević, Ristić, Stoiljković, Čuković, Deckovski, Dragović, Filipović, Milovanović, L. Novaković, N. Novaković, Raković, Terzić.

Crvena zvezda: Hričina (35 odbrana), Janićijević, Janasek, Mikuš, Milinković, Sabadoš, U. Stojanović, N. Stojanović, Vujinović, Dabetić, Danon, Gačić, Jemec, Jovanović, Plavšić, Požar, M. Protić, Rus, Vosika, Đaković, Đorđević. Trener: Aleksandar Protić.