SDCZ Hokej

Beostar se provukao protiv Zvezde

Izvor: Moja Crvena zvezda

Hokejaši Beostara odneli su pobedu u Novom Beogradu protiv Crvene zvezde rezultatom 3:2 (2:2, 0:0, 1:0) u meču 13. kola šampionata Srbije. Crveno-beli su dva puta vodili na gostovanju protiv drugoplasirane ekipe, ali su domaći hokejaši bili spretniji u finišu i odneli tri boda.

zz10978718_906942992660068_8220338863816087833_n-670x300

Zvezda je povela već u drugom minutu golom reprezentativca Srbije Roberta Sabadoša, koji u kontinuitetu igra dobro od prelaska u redove crveno-belih iz Tise Volan. Beostar je stigao do izjednačenja u 11. minutu preko najboljeg poentera i asistenta lige, Ukrajinca Dmitrija Gnjitka, a u akciji su učestvovali Ivan Glavonjić i Čeh Kamil Kinkor, trenutno prvi strelac šampionata. Samo nešto više od minut nakon toga gosti ponovo dolaze do prednosti pogotkom LJubomira Đorđevića na asistenciju Čeha Petra Janaseka, jednog od junaka Zvezdine pobede u Mađarskoj od pre par dana. Drugo izjednačenje Beostaru doneo je Kamil Kinkor u 17. minutu.

Nakon toga se mreže nisu zatresle više od 40 minuta. Bez golova je bilo u drugoj trećini, a Beostar je prvi put poveo u 58. minutu preko Dmitrija Gnjitka. Zvezda nije uspela da uzvrati za nešto više od preostala dva minuta, pa se domaćin provukao do pobede i nastavio trku sa Partizanom za prvo mesto u ligaškom delu. Golmani su nakupili veliki broj uspešnih intervencija. Čuvar mreže crveno-belih, Slovak Peter Hričina nanizao je 27 odbrana, dok je na drugoj strani, nekada velika nada Zvezde, a sada prvi čuvar mreže Beostara, Arsenije Ranković imao 42 zaustavljena udarca.

zz10403383_906942862660081_7241179886032556471_n

Beostar – Crvena zvezda 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)

Novi Beograd – Klizalište: “Pingvin“. Gledalaca: 69. Sudija: Uroš Aleksić. Pomoćnici: Ivan Nedeljković i Aleksandar Đokić. Strelci i asistenti: 0:1 Sabadoš 1:34, 1:1 Gnjitko (Glavonjić, Kinkor) 10:05, 1:2 Đorđević (Janasek) 11:23, 2:2 Kinkor 16:30, 3:2 Gnjitko 57:14.

Beostar: Ranković (42 odbrane), Avilov, Jekić, Krotov, M. Nikolić, F. Petrović, Trajković, Živić, Glavonjić (0+1), Gnjitko (2+0), Ignjatović, Kinkor (1+1), Kolarić, N. Lazarević, Mitić, P. Novaković, U. Novaković, P. Ogrizović, Tadić, Vukićević.

Crvena zvezda: Hričina (27 odbrana), Janasek (0+1), Mikuš, Milinković, Sabadoš (1+0), N. Stojanović, Vujinović, V. Danon, S. Gačić, Isaković, Jemec, A. Jovanović, Plavšić, Požar, Protić, Vosika, Đaković, Đorđević (1+0).

Hokejaši Crvene zvezde su četvrti na tabeli sa pet osvojenih bodova. Peti je Vitez sa dva boda, a prve tri pozicije zauzimaju Partizan (22), Beostar (20) i Tisa Volan (17). Četiri najbolje ekipe nastaviće takmičenje u plej-ofu, a crveno-beli u narednom susretu gostuju 20. februara na klizalištu “Pingvin“ protiv Viteza. Meč počinje u 17 časova i 15 minuta.