Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкашице

Važan trijumf Zvezde u borbi za drugo mesto

U jednom od najvažnijih mečeva u dosadašnjem delu sezone Crvena zvezda je slavila protiv Jedinstva, pa je znatno uvećala šanse da u doigravanje uđe sa druge pozicije.

Pobeda „vredi duplo”, s obzirom da je ostvarena protiv direktnog konkurenta za kotu dva. Ekipa iz Stare Pazove je na momente igrala vrlo dobro, ali na kraju je iz „Šumica” odnela samo jedan set.

14122014-odbojkasice-600x342

Zvezda je „preživela” dramu u drugom setu, u kojem je gubila sa 19:17, potom spasila i set loptu Jedinstva (23:24), nešto kasnije još jednu (29:30). U međuvremenu, crveno-bele su propustile pet set lopti, ali su iskoristile šestu da dupliraju vođstvo – 32:30.

Prethodno je ekipa Branka Kovačevića, uz sjajnu igru u finišu, dobila prvi set, u kojem su gošće na tehničkom tajm-autu imale dva poena viška (12:10). Ali, Zvezda je brzo preokrenula (15:13), a potom i rutinski finiširala – 25:21.

Jedinstvo se vratilo u igru u trećem setu, u kojem su vrlo brzo stekle duplo više poena od naših odbojkašica (16:8). Staropazovčanke su potom stigle do sedam set lopti (24:17), ali su iskoristile tek petu – 25:22.

Zvezda je silovito krenula u četvrtom setu, povela je sa 4:0, nedugo zatim i sa 12:6. Kako je set odmicao, crveno-bele su povećavale razliku. No, u završnici je Jedinstvo na trenutak zapretilo, stiglo na tri poena minusa (23:20), ali su naše odbojkašice sa dva uzastopna poena osvojile sva tri boda na ovom veoma bitnom meču – 25:20.

Sjajnu partiju pružila je Adela Helić koja je osvojila 28 poena. Odlične na mreži bile su Mina Popović sa 12 i Jelena Trnić sa 11 poena. U ekipi Jedinstva istakla se Marija Jovanović sa 19 poena.

Crvena zvezda je ovom pobedom preuzela drugo mesto na tabeli. U narednom kolu naše odbojkašice gostuju “fenjerašu” Kolubari koja u dosadašnjem toku prvenstva nije osvojila nijedan bod.

Sledećeg vikenda na programu je Finalni turnir Kupa Srbije u Ubu, a izabranice Branka Kovačevića se u polufinalu sastaju sa Vizurom.

Crvena zvezda – Jedinstvo 3:1 (25:21, 32:30, 22:25, 25:20)
Dvorana: SC „Šumice”. Gledalaca: 150. Sudije: Svetlana Zotović i Igor Miljković (oboje Beograd). Trajanje meča: 112 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 11, Čanak, Popović 12, Brđović 1, Helić 28, Pušić (libero), Rosić (libero), Milenković 8, Kecman 6, Ašonja, Lukić 3, Milović 5. Trener: Branko Kovačević.
JEDINSTVO: Vujnović 11, Vojnić-Purčar, Jakić 12, Mrdak 1, Medarević 1, Jovanović 19, Mihajlović (libero), Jurišić 3, Vulin 1, Đurić 7, Sakradžija 14, Đukanović (libero). Trener: Jovo Caković.