Ватерполо Ватерполо/Извештаји

Remi vaterpolista u prvom večitom derbiju ove sezone

Autor: CZBG

Prvi ovosezonski derbi završio je verovatno i najpravednijim ishodom – remijem. Ovu uzbudljivu utakmicu su obeležili golmani Šefik i povratnik u Partizan Soro, kao i veliki broj grešaka na obe strane. Nakon uglavnom izjedančene igre u prvom poluvremenu, Partizan se u finišu 2/4 golom Stojanovića odvaja na 2 gola prednsoti – 4-6. U drugom poluvremenu razbranio se Zvezdin golman Šefik i naša ekipa najpre golovima V.Rašovića i Rackova dolazi do izjednačenja 6-6, a potom i Đorđe Bijelić na minut i trinaest sekundi do kraja dovodi Zvezdu u vodstvo od 8:7. Na 44 sekunde do kraja, Partizan koristi igrača više, te golom Jakšića poravnava rezultat na 8:8, a do kraja utakmice oba tima su imali prilke da postignu pogodak za pobedu, no Eškert i V.Rašović kod Zvezde nisu bili precizni, dok udarac Gogova iz Partizana brani Šefik.

Bazen ”Gale Muškatirović”. Gledalaca: 600. Igrač više: C.Zvezda 4/12, Partizan 3/9. Peterci: Zvezda -, Partizan 3/3.

Zvezda: Šefik (13 odbrana), S.Rašović 3, Drašović 1, Tankosić, Tomašević, Eškert, Bijelić 1, V.Rašović 2, Ranđelović, Njegovan, Rackov 1, Obradović, Draksimović, Jović;

Partizan: Soro (7 odbrana), Vučinić, Mandić 2, Vico 1, Subotić 2, Repanović, Gogov, Jakšić 1, Manojlović, Tanasković, Stojanović 2, Lazić, Rističević, Radojević.