Кошарка

FMP ubedljiv protiv Napretka

Autor: CZBG

Ekipa Zvezdine filijale ostvarila je vrlo bitnu pobedu, inače petu u nizu, za preuzimanje liderske pozicije u KLS, protiv dvanaestoplasiranog Napretka rezultatom 94-72 (23:17, 20:20, 29:15, 22:20). Panteri su od 1. minuta preuzeli kontrolu utakmice u svoje ruke i konstantno podizali razliku na semaforu, a kako je utakmica bila rešena u ranoj fazi, oba trenera su dali šansu i rezervistima. Od Zvezdinih igrača ponovo je najistaknutiji bio Marko Gudurić, koji je sa 26 indeksnih poena bio i MVP meča. Istakli su se još i Stefan Lazarević, Ognjen Dobrić i Vojislav Stojanović, a konačno su nešto veću minutažu dobili i Radoslav Peković , Boriša Simanić, kao i Danilo Ostojić. Nešto manje minuta je ovaj put sledovalo Brani Đukanoviću i Marku Radovanoviću.

Ovom pobedom FMP se osamio na čelu ligaške tabele sa skorom 12:1, a u sledećem kolu ide u goste ekipi Tamiša u Pančevu.