Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши

I odbojkaši u polufinalu kupa

Odbojkaši Crvene zvezde, aktuelni pobednici Kupa Srbije, plasirali su se na Finalni turnir 50. Kupa Srbije, pošto su u četvrtfinalu eliminisali Đerdap iz Kladova.

Crveno–beli su večeras, u dvorani Šumice u Beogradu, u revanš utakmici četvrtfinala pobedili Đerdap sa 3:1, po setovima 25:20, 25:21, 20:25 i 25:17, posle 91 minuta igre.

Prvi meč u Kladovu, naši odbojkaši su rešili u svoju korist rezultatom 0:3 (19:25, 15:25, 21:25).

Trener Crvene zvezde Dragan Kobiljski rešio je da meč počne u kombinovanom sastavu, pa je na mestu primača umesto Koprivice igrao Kecman, a na poziciji blokera Martinović je zamenio Okolića.

Zvezda je dobro započela meč i povela u prvom setu. Blagu prednost naši odbojkaši održavali su do same završnice koju su bez većih problema rešili u svoju korist – 25:20.

Crveno-beli su u drugom setu bili još bolji. Stekli su četiri poena viška (8:4), koje su sačuvali do samog kraja. Uspeli su da udvostruče vođstvo rezultatom 25:21.

Đerdap se nije predavao. Zaigrao je daleko bolje u trećem periodu igre. Sada su gosti iz Kladova kontrolisali rezultat od početka seta i poveli su sa 4:8. Uspeli su da spreče preokret naših odbojkaša i smanjuju zaostatak – 20:25.

Izabranici Dragana Kobiljskog nisu dozvolili bilo kakvo iznenađenje. Zaigrali su ozbiljnije i sredinom četvrtog seta bilo je 16:11. Rutinskom igrom privode meč kraju i trijumfuju sa 25:17.

Korektor Crvene zvezde Aleksandar Blagojević bio je najefikasniji pojedinac meča sa 21 poenom. Filip Stoilović je osvojio 14, Uroš Kecman 11, a Boris Martinović 10 poena. U ekipi Đerdapa istakao se Jovan Delić sa 18 osvojenih poena.

Pored odbojkaša Crvene zvezde, plasman na Finalni turnir 50. Kupa Srbije obezbedili su i Partizan, Vojvodina NS seme i Radnički iz Kragujevca.

CRVENA ZVEZDA – ĐERDAP 3:1 (25:20, 25:21, 20:25, 25:17)
Dvorana: SC Šumice. Gledalaca: 150. Sudije: Stevanović i Cvetković. Trajanje meča: 91 minut.
CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Đurđević, Stefanović, Stoilović 14, Milutinović 9, Nejić 2, Martinović 10, Kecman 11, Blagojević 21, Buculjević 3. Nisu igrali: Okolić i Koprivica. Trener: Dragan Kobiljski.
ĐERDAP: Ilić 6, Spasić (libero), Vuksanović 6, Ateljević 9, Mitev, Delić 18, Sretenović, Džigurski 11, Antić, Stojsavljević 11. Nije igrao: Savić. Trener: Milorad kijac.