Одбојка Одбојка/Вести Одбојкашице

Crvena zvezda se plasirala u polufinale Kupa Srbije

Odbojkašice Crvene zvezde, aktuelne pobednice nacionalnog Kupa, plasirale su se na Finalni turnir 49. Kupa Srbije, pošto su u četvrtfinalu eliminisale Jedinstvo iz Stare Pazove.

U revanš utakmici četvrtfinala, Jedinstvo je u dvorani Šumice u Beogradu, pobedilo Crvenu zvezdu sa 3:2, po setovima 25:21, 25:18, 19:25, 15:25 i 15:8, posle 115 minuta igre.

Crvena zvezda je obezbedila plasman u polufinale Kupa Srbije, zahvaljujući pobedi od 3:1 u Staroj Pazovi.

Gošće iz Stare Pazove su odlično započele meč i već u uvodnim minutima stekle veliku prednost. Zvezda je uspela da se primakne Jedinstvu na samo poen razlike (13:14), ali su gošće vrlo brzo vratile razliku koja im je omogućila da osvoje prvi set – 21:25.

Crveno-bele su bolje počele drugi set. Povele su sa 8:6, a potom je usledila sjajna igra odbojkašica Jedinstva koje su preokrenule rezultat u svoju korist, a nakon toga su stigle i do dvocifrene prednosti (10:21). Do kraja seta naše dame su uspele samo da ublaže gubitak drugog seta – 18:25.

Izabranice Branka Kovačevića su tada bile na rubu eliminacije. Ipak, zaigrale su odlučnije i agresivnije što je donelo rezultat sredinom trećeg seta kada su stekle tri poena viška (16:13). Postepeno povećavaju svoje vođstvo i smanjuju rezultat na 1:2 – 25:19.

Crvena zvezda je nastavila u četvrtom setu sa igrom iz završnice prethodnog. Povela je sa 16:11, a onda i 21:12, da bi na kraju četvrtog perioda igre bilo 25:15 što je značilo i plasman Crvene zvezde na Finalni turnir Kupa Srbije.

Odbojkašice Jedinstva iskoristile su opuštanje crveno-belih posle obezbeđnog prolaza u narednu rundu takmičenja, pa su od samog početka odlučujućeg seta kontrolisale rezultat i igru da bi na kraju trijumfovale rezultatom 8:16.

Najefikasnija na meču je bila Adela Helić koja je osvojila 28 poena za Crvenu zvezdu. Bojana Milenković je dodala 14, a Mina Popović i Ljubica Kecman po 12 poena. Najzaslužnija za trijumf Jedinstva bila je Sara Sakradžija sa 19 osvojenih poena.

Plasman na Finalni turnir 49. Kupa Srbije za odbojkašice pored Crvene zvezde obezbedila je i ekipa Vizure, dok će nakon sutrašnjih mečeva TENT – Železničar (3:2, prvi meč) i NIS Spartak – Jedinstvo (U) (3:0, prvi meč) biti poznata i preostala dva učesnika.

CRVENA ZVEZDA – JEDINSTVO (SP) 2:3 (21:25, 18:25, 25:19, 25:15, 8:15)
Dvorana: SC Šumice. Gledalaca: 200. Sudije: Gradinski i Cvetković. Trajanje meča: 115 minuta igre.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 9, Čanak 1, Popović 12, Brđović, Helić 28, Rosić (libero), Milenković 14, Kecman 12, Lukić, Milovits 6. Nisu igrale: Tasić i Ašonja. Trener: Branko Kovačević.
JEDINSTVO (SP): Kotarac (libero), Vujnović 1, Jakić 9, Mrdak 10, Medarević 3, Jovanović 12, Mihajlović (libero), Jurišić, Vulin, Đurić 1, Trivunović 10, Sakradžija 19. Trener: Jovo Caković.