Košarka Košarka/Izveštaji i analize

Pobeda za novi rekord

Autor: CZBG

Košarkaši Zvezde ne znaju za poraz u ABA ligi. U poslednjoj utakmici 13. kola regionalne lige naši momci su gostovali u Skoplju i savladali ekipu MZT-a sa 79:76 (25:17, 30:18. 6:21, 18:20) i tako postavili novi rekord nepobedivosti u ABA ligi, koji je pre Zvezde držala ljubljanska Olimpija sa skorom 12:0.

Krenula je Zvezda furiozno i odmah na samome početku utakmice stavila do znanje da iznenađenja u Skoplju neće biti.Prednost je iz minuta u minut polako rasla i na poluvreme se otišlo sa prednošću Zvezde od 20 poena (55:35).

Ipak u drugom poluvremenu dolazi do malog opuštanja i MZT smanjuje razliku na kraju 3/4 na samo 5 poena (56:51). Pokušavali su igrači MZT-a da naprave iznenađenje. Bili su agresivni, a igrači Zvezde na to nisu adekvatno odgovorili na to (slično kao i protiv Igokee), pa je rezultat u 33. minutu bio 64:63 za MZT (polaganje Cvetkovića).

U tim trenutcima trener Radonjić na parket ponovno vraća Bobana Marjanovića i košarkaši Zvezde u 35. minutu (trojkom Jovića) dolaze na prednost od 4 poena (72:68).

Do kraja utakmice košarkaši Zvezde su uspeli da zadrže stečenu prednost i tako završe prvi deo regionalnog takmičenja sa perfektnim skorom od 13-0.

Najefikasniji u našoj ekipi su bili Cirbes sa 13, te Vilijams i Mitrović sa 12 poena. U Ekipi MZT-a najefikasniji je bio Zvezdin igrač na pozajmnici, Aleksandar Cvetković sa 19 poena, dok je bivši igrač Zvezde Samardžiski postigao 17.

Zvezda: Vilijams 12, Rebić 2, Dangubić 5, Mitrović 12, Lazić, Blažič 6, Kalinić, Marjanović 10, Tejić 5, Dženkins 4, Jović 10, Cirbes 13.

Već u sredu (od 13 časova, prenos na kanalims Sport Kluba), naši košarkaši gostuju ekipi Levskog.