Rukomet Rukomet/Izveštaji

Rukometaši poraženi u Požarevcu

Autor: CZBG

Rukometaši Zvezde poraženi su na gostovanju u Požarevcu u okviru 10. kola rezulatom 27:29. Ekipa Zvezde desetkovana povredama je odlično počela utakmicu, u 11. minutu dolaze do 3 gola prednosti u vodstva 8-5. Zvezda konstantno drži prednost koja je u 27. minutu ponovo 3 razlike 18-15. Do odmora Požarevljani ipak smanjuju rezultat na 18-17 za Zvezdu. U drugom poluvremenu igra se dugo gola za gol, a razbranio se i golman domaćih Darko Dimitrijević. U 39. minutu domaći prvi put dolaze u do prednosti od 22:21. Poslednji put Zvezdaši izjednačavaju preko Nešovanovića na 24-24. Ponovo se domaći odljepljuju na 3 razlike, a sve što je Zvezdi pošlo za rukom je da preko Vojislava Brajovića ublaže poraz.

Požarevac: Dimitrijević (13 odbrana), Perović 10, Ristović, Zdravković, Manić 1, Veljković, Tica 7, Brakus, Čavaljuga 2, Radosavljević 4, Vitas (8 odbrana), Dević, Todorović 4, Mladenović, Vučković 1, Stevanović.

Crvena zvezda: Popović, Vujović, Alčaković 5, Milošević, Protić, Antelj (8 odbrana), Todorović 2, Cupara (13 odbrana), Šotić 3, Nešovanović 1, Matičić 2 (2), Stanko Dimitrić 2, Babić 3, Denić 2, Brajović 7, Gačević.