Košarka

Novi trijumf FMP-a

Autor: CZBG

Košarkaši Zvezdine filijale, FMP-a uknjižili su za vikend sedmu uzastopnu pobedu u Košarksaškoj ligi Srbije. Ovaj put u hali u Železniku poražena je ekipa kraljevačke Sloge rezultatom 95-88 (32-22, 24-23, 16-20, 23-23).  Domaći košarkaši su jako dorbo otvorili utakmicu sjajnom 1/4 koju su dobili rezultatom 32-22, te do kraja poluvremena održavali dvocifrenu razliku. U 3/4 budi se i Sloga iako u 2. poluvreme ulazi bez povređenog pleja Vulića, te smanjuje vodstvo popularnih pantera,  a u nekoliko navrata čak propušta i priliku za izjednačenje rezultata, no to nije bilo dovoljno d se utakmica potpuno okrene zahvaljujući pre svega MVP-iju ovog kola Filipu Čoviću koji je obeležio ovu utakmicu sa 32 poena i 9 asistencije, indeks čak 37!

Od naših klinaca standardno se istakao Marko Gudurić kod koga su sve rubrike u statistici uvek fino popunjene – 12 poena, 9 skokova, 6 asistencija. Solidnu partiju je pružio i Boriša Simanić kao član startne petorke sa 10 poena, dvocifren je bio i Ognjen Dobrić sa 12 poena, a svoju šansu na ovoj utakmici su dobili i ostali Zvezdini klinci Stojanović, Lazarević, Đukanović, Peković i Ostojić.