Kadeti ubedljivi, omladinci remizirali u Novom Sadu

Autor: CZBG, izvor: sportski žurnal

Kadeti:

17. kolo

Vojvodina – Crvena Zvezda 0:3 (0:1), gledalaca: 150, strelci: 0:1 Grbović (12), 0:2 Grbović (56), 0:3 Panović (75).

Đekić, Milašinović, Rakić (76. Čitaković), Filipović (Crnadak), Rebić, Pejović, Cvetković (72. Panović), Ilić (80. Stojanović), Grbović (76. Joveljić), Đurić, Romanić (74. Đorđević).

Igrač utakmice: Nikola Grbović (Zvezda)

Sjajno izdanje učenika Aleksandra Jovića u Veterniku. U 12. minutu nakon prodora i centaršuta Cvetkovića, Grbović je na pravom mestu i dovodi Zvezdu u vodstvo.  U drugom poluvremenu, nakon slobodnog udarca Đurića i odbijene lopte, Grbović je ponovo na pravom mestu i po drugi put savladava golmana Vojvodine Ilića. Najozbiljniju priliku za domaćina imao je Mićin, koji je sam izašao pred Đekića, no golman Zvezde sjajno je intervenisa0. Konačan rezultat postavio je rezervista Milan Panović savladavši Ilića praktično iz prvog dodira sa loptom, za ubedljiv trijumf crveno belih nada.

Juniori:

17. kolo

Vojvodina – Crvena Zvezda 3:3 (1:2), gledalaca: 400. Strelci: 1:1 Đurović (23), 1:2 Živković (30), 1:3 Đurović (46). Crveni karton: Tošić (Zvezda) u 80. minutu.

Vićić, Stanković, Tošić, N.Jovanović (80. Marčić), Stojanović, V.Jovanović, Rangelov (71. Arsić – 83. Stupić), Grujić, Đurović, Tufegdžić (67. Bjeličić), Živković (60. Ivanović).

Igrač utakmice: Lazar Zličić (Vojvodina).

Derbi kola u Novom sadu završen je bez pobednika. Domaćin dolazi u vodstvo u 12. minutu, nakon lepe akcije Vukosavljevića i Ćurka, gol postiže Zličić. Gosti do izjednačenje dolaze brzo, Stamenić gubi loptu na sredini terena, Vukašin Jovanović idealno asistira strelcu Đuroviću. Potpun preokret i vodstvo Beograđanima donosi brzonogi Živković, koji posle kontranapada lukavim udarcem savladava golmana Ivića. U poslednjem minutu prvog poluvremena sudija Gajdobranski nakon duela Tošića i Lukovića, dosuđuje jedanaesterac za Vojvodinu, no udarac Gorana Ćurka brani golman Zvezde Jovan Vićić.

Početkom drugog poluvremena gosti postižu i treći pogodak, ponovo je koban za odbranu Vojvodine bio Lazar Đurović. Nakon primljenog gola domaćini kreću sa mnogo ofanzivnijom igrom, Zličić u srcu kaznenog prostora pronalazi Aleksandra Desančića koji je siguran i smanjuje rezultat na 2:3. Domaćin ima više od igre, a Fimić pogađa i prečku. Do izjednačenja Vojvodina dolazi nakon dobro izvedenog kornera, na mestu je bio Lazar Zličić. Stamenić je dobro zagrejao dlanove Vićića, a sa druge strane Đurović opasno ugrožava golmana Vojvodine Mladena Ivića. U poslednjim momentima utakmice Marčić izbija sam pred Ivića, koji je odličnom intervencijom spasao svoju ekipu poraza.